EdebiyatGenel Yazılar

Büyük ilginize teşekkürler! Tawdi ğalabe!

Süryani Halk Kahramanı ŞEMUN HANNE HAYDO bir yıl önce 24.11.2018 günü Gronau şehrinde yapılan büyük bir törenle Türkçe, Almanca, İngilizce, Süryanice, Hollandaca olarak yayınlanmıştı. Dünyada çok ilgi gördü. Süryaniler bu kitapta kendi kimliklerinin temellerini buldu. Türkler bu kitabı okuyarak Süryanileri daha yakında tanıdı.

24 Kasım 2018 günü, Gronau şehrinde yapılan törene katılan ruhaniler metropolitler ve Şemun Turan, Kemal Yalçın

Şemun Turan dbe Haydo ile birlikte New Jersey’de, Viyana’da, Berlin’de, Amsterdam’da, Gütersloh, Warburg, İstanbul, Midyat’ta  Şemun Hanne Haydo okuma ve imza günleri yaptık. Çok sıcak ve çok büyük ilgi gördük. Midyat’ta Sare –Basibrin Mezarlığında Şemun Hanne Haydo’nun mezarını ziyaret ettik.

14 Şubat 2019 günü, Midyat’ta, Basibrin-Sare Köyü merzarlığında Şemun Hanne Haydo’nun mezarını ziyaret ettik.

Okuyucularım beni sevgi denizlerinde yüzdürdüler. Kitabımın Almanya Türkçe baskısı kısa zamanda bitti. Yakın bir zamanda Türkiye’de İkinci baskısı Birzamanlar Yayıncılık tarafından yayınlanacak.

24 Kasım 2018 günü, Gronau’da Şemun Turan dbe Haydo tarafından Kemal Yalçın’a, Şemun Hanne Haydo Dostluk ve Barış Ödülü” verildi.

Başta Süryaniler, Türkler ve Kürtler olmak üzere kitabıma ilgi göstermiş, alıp okumuş olan tüm dünyadaki okuyucularıma çok teşekkür ederim! Sevgi dolu ilgilerinizle bana güç, kalemime şevk verdiniz! İyi ki ben bu kitabı yazmışım! Sağ olunuz! Var olunuz! İyi ki sizler varsınız! Tawdi ğalabe!

26.11.2019, Bochum, Kemal Yalçın

Başlıktaki resim:

Mor İgnatius  Apfrem trayono’ya Şemun Turan dbe Haydo tarafından Şemun Hanne Haydo Üstün Hizmet Ödülü verilirken. Süryani Aile Festivali Warburg, 6 Temmuz 2019, Cumartesi.