EğitimYazılar

Denizli’de kitap fuarı olsun diyenler grubu’na teşekkürler

2016 yılanda Honazlı İlkay Er ile Burcu Karaboğa “Denizli’de kitap fuarı olsun diyenler grubu” adıyla bir facebook sayfası açtılar. İlkay ile Burcu’nun bu düşüncesi, bu güzel isteği kısa zamanda 10 000’dan fazla kitapseverin isteği haline geldi.

İlkay Er ile Burcu Karaboğa grubun temsilcisi olarak 2016’da Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Osman Zolan’a isteklerini ilettiler. Osman Zolan bu isteği yerinde buldu. Denizli Kitap Fuarını açmaya karar verdi. Bu konuda Hüdaverdi Otaklı ile Arif Duru’yu görevlendirdi. Yoğun bir çalışmayla 1. Denizli Kitap Fuarı 2017 yılında açıldı. Denizli’de kitap fuarı olsun diyenler grubu çalışmalarına devam ediyor.

Okuma sevgisini geliştirmek için üyelerine kura ile kitap dağıtıyor, kitap okuma grupları oluşturuyor. Denizli Kitap Fuarı yöneticileri ile gönüllü olarak çalışıyorlar. İlkay Er’e ve Burcu Karaboğa’ya ve Denizli’de kitap fuarı olsun diyenler grubuna çok teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim. 15.4.2019, Denizli, Kemal Yalçın (Soldan sağa: Arif Duru, Kemal Yalçın, İlkay Er, Foto: Ayşe Yalçın-Canpolat, 10.4.2019, Kitap Fuarı)