Genel YazılarYazılar

“Bu kitap bizim kitabımız! Bu kitapta ben de varım!

Bu kitabı okuyunca kendimize güvenimiz arttı!” ŞEMUN HANNE HAYDO Okuma ve tanıtım toplantısı, 27.1.2019, Pazar günü, Gütersloh Meryem Ana Kilisesi’nde yapıldı. Toplantıya 500 kadar Süryani katıldı.

Süryani Kardeşim Yakub Özdemir ile
Melke Hanne Haydo

 

Toplantı Kilise Cemaati Derneği Başkanı Edip Aslan ve Yönetim Kurulu tarafından düzenlenmişti. Selamlama konuşmasını Abuna Hori İbrahim, sunuş konuşmasını Abuna Daniel Gök yaptılar. Kitabımı ben tanıttım. Türkçeden Süryaniceye çevirileri Şemun Turan dbe Haydo yaptı. “Süryani Halk Kahramanı ŞEMUN HANNE HAYDO” çok ilgi gördü.

Kitabı daha önce alıp okumuş olanlar, kitabı çok beğendiklerini dile getirdiler. “Sen bizim dilimiz, sesimiz, kalemimiz oldun! Bizi bize sen tanıtıyorsun! Bu kitabı okuyunca kendimize güvenimiz, kendi tarihimize ilgimiz ve merakımız arttı!” dediler. Şahsıma karşı gösterilen saygı, sevgi ve sıcak ilgi için Süryanilere çok teşekkür ederim. Bu kitabı ben yazdım, fakat sizler yaşadınız. Bu nedenle bu kitap sadece benim değil, aynı zamanda sizlerin de kitabıdır. Sizlere iyi okumalar dilerim.

Gütersloh, 27.1.2019, Kemal Yalçın