EdebiyatKitap Tanıtımı

ORDİNARYÜS PROF. DR. ONUR GÜNTÜRKÜN İLE BİLSEM-ANTALYA ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLERİ ZOOM ETKİNLİĞİNDE BULUŞUYOR!

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Alanya Bilim ve Sanat Merkezi-BİLSEM moderatörlüğünde 14 Haziran 2021, Pazartesi, TSİ 19.30’da bir zoom çevrimiçi etkinliği düzenlendi. Bu etkinliğe Antalya, Alanya,  Manavgat, Finike BİLSEM merkezlerinde öğrenim gören 1000 kadar öğrenci ve öğretmen katılacak.  Zoom etkinliğine 2020 Avrupa Birliği Araştırma Büyük Bilim Ödülü’nü kazanan dünyaca ünlü beyin araştırmacısı Ordinaryüs Prof. Dr. Onur Güntürkün ve “Yaşama Gücü” kitabının yazarı Kemal Yalçın katılacak ve öğrencilerin sorularını cevaplayacaklardır. BİLSEM öğrencileri “Yaşama Gücü” adlı kitabı toplu halde alarak okumuş ve sorularını hazırlamışlardır.

 Ordinayüs Prof. Dr. Onur Güntürkün, Bochum Ruhr Üniversitesi’ne mikroskopunun başında. 2020

14 Haziran 2021 günü yapılacak olan zoom etkinliği 21 Mayıs 2021 tarihinde Alanya Abdurrahman Alaattinoğlu Ortaokulu, 6-A,C,D,E sınıfı öğrencilerinin katıldığı, Ayşe Koca’nın sunduğu “Bilime Duyulan Merakın Arttırılması Projesi” zoom etkinliğinin bir devamıdır. Bu zoom etkinliğine katılan Alanya Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf Yılmaz, Ord. Prof. Dr. Onur Güntürkün ve Kemal Yalçın’dan Antalya ili BİLSEM öğrencilerinin katılacağı bir zoom etkinliği rica etmişti. Bu ricayı Onur Güntürkün ve Kemal Yalçın memnuniyetle kabul ettiler.

2020 Avrupa Birliği Araştırma Büyük Bilim Ödülü’nü kazanan Ordinaryüs Prof. Dr. Onur Güntürkün, Bochum-Ruhr Üniversitesi, 2.6.2021, Foto: Kemal Yalçın

Bu zoom etkinliği 2020 Avrupa Birliği Araştırma Büyük Bilim Ödülü’nü kazanan Ordinaryüs Prof. Dr. Onur Güntürkün’ün şereflendirileceği ve kutlanacağı bir bilim buluşması olacak.

14 Haziran 2021 BİLSEM  zoom etkinliğini Alanya BİLSEM Müdürü Sayın Gökhan Akçay sunacak. Antalya ve Alanya Milli Eğitim Müdürleri de zoom etkinliğinde hazır bulunacaklar.

Bu etkinlik Milli Eğitim Bakanlığı’na ve Türkiye’deki 185 BİLSEM merkezine bildirildi. Türkiye’nin çeşitli illerinden de katılım olacak.

Zoom etkinliği linki 14 Haziran 2021 günü duyurulacak.

Sizleri BİLSEM öğrencilerinin heyecanını paylaşmaya davet ediyorum.

Gençler bizim geleceğimizdir!

Bochum, 11.6.2021, Kemal Yalçın