EdebiyatKitap Tanıtımı

Kemal Yalçın’a Washington’da “ÖMÜR BOYU BAŞARI ÖDÜLÜ” verildi.

Bu yazımı 2017 yılında meydana gelmiş olan önemli olayları  canlandırmak, dostlarımla, yeni sayfa arkadaşlarımla, yeni okuyucularımla paylaşmak için yayınlıyorum.

“YAŞAM BOYU BAŞARI ÖDÜLÜNÜ WASHİNTON’DA 28 EKİM 2017 GÜNÜ ALDIM

Yaşam Boyu Başarı Ödülü Plaketi, 28 Ekim 2017, Washington

 

AMERİKAN KONGRE KÜTÜPHANESİ’NE DAVET EDİLDİM.

Amerikan Kongre Kütüphanesi’nde, 26.10.2017

 

Seninle Güler Yüreğim adlı romanının İngilizce baskısının tanıtım toplantısı için “Knights and Daughters of Vartan” / “Vartan Şövalyeleri ve Evlatları Ermeni Hizmet Teşkilatı” tarafından 25-29 Ekim 2017 tarihlerinde Washington’a davet edildim. 28 Ekim 2017 günü söyleşi yapıldı. Bu toplantı Vartan’ın Evlatları Sorumluları Kevork Maraşlıyan ile Takuhi Hallajiyan tarafından düzenlenmişti. AĞET, SEYFO, MÜBADELE ve Emanet Çeyiz hakkında konuştum. Söyleşiden sonra bana “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” verildi.

İstanbullu, Kayserili Ermeni kardeşlerimle Amerikan Kongre Sarayı önünde, soldan sağa: Arut Koseian,  Kemal Yalçın, Kirkor Kaya Bolat, Stephen Ohanian, 26 Ekim 2017, Washington

Washington’da “Knights and Daughters of Vartan” tarafından yapılmış programa göre 26 Ekim 2017 günü içinde 165 milyon kitap bulunan dünyanın en büyük kütüphanesi olan Amerikan Kongre Kütüphanesi’ne davet edildim. Kongre Kütüphanesi Türkçe Kitaplar Bölümü’nde Bölüm Müdürü Levon Avdoyan tarafından karşılandım. Haymatlos, Emanet Çeyiz, Seninle Güler Yüreğim, Yaşama Gücü, Bilim Tutkusu daha önceden kitaplığa alınmıştı. Anadolu’nun Evlatları, Sarı Gelin, İngilizce ve Ermenice Seninle Güler Yüreğim, Kardeşlerim Var Uzaklarda adlı kitaplarımı imzalayarak kitaplığa sundum.

Kongre Kütüphanesi’nde kitaplarımı imzalarken, 26 Ekim 2017, Washington

 

Bölüm Sorumlularına kitaplarımın Özellikle  “Seninle Güler Yüreğim” ve “Süryaniler ve SEYFO” adlı üç ciltlik eserimin yazma süreci hakkında bilgi verdim. Daha sonra Amerikan Kongresi’ni ziyaret ettim.

Kongre Kütüphanesi Türkçe Kitaplar Bölümü Müdürü  Levon Avdoyan ile birlikte.  26 Ekim 2017, Washington

 

27 Ekim 2017 günü Amerika’nın Sesi Televizyonu’na davet edildim. Seninle Güler Yüreğim, Emanet Çeyiz, Sarı Gelin kitapları hakkında sorulan soruları yanıtladım.

Amerika’nın Sesi Televizyonu Stütyosu’nda, 27 Ekim 2017, Washington

 

Washington’da Atatürk Heykelini ziyaret ettim, 27 Ekim 2017

Washington ziyareti benim dünyamı zenginleştirdi. İstanbullu, Kayserili Ermeni kardeşlerim beni sevgiyle karşıladılar, bağırlarına bastılar. Başta Kevork Maraşlıyan, Takuhi Hallajiyan olmak üzere Arut Koseian’a,  Kirkor Kaya Bolat’a, Stephen Ohanian’a, tüm dostlarıma saygı, sevgi ve teşekkürlerimi sunarım.

Bochum, 25 Şubat 2024, Kemal Yalçın