Edebiyat

BOŞA GİTMEDİ HİÇBİR ŞEY!

HER SON YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR!
BOŞA GİTMEDİ HİÇBİR ŞEY!
Sevgili okuyucularım,
Sevgili sayfa arkadaşlarım,
Sevgili dostlarım,
Seçimler geldi, geçti. Yurtiçinde ve yurtdışında savaşa gider gibi bir seçim süreci yaşadık. Ben hayatımda bu son seçimler kadar dinin siyasete alet edildiği, böylesine para dağıtılan, hakaret ve küfür edilen; yalana, sahte görsellere, montaj videolara dayanan, devlet imkanlarının tek taraflı kullanıldığı bir seçim süreci görmedim.
Bütün bu olumsuzluklara rağmen Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kullanılan oyların yaklaşık % 48’ini almış olması bir başarıdır.
Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye demokrasi tarihinde hiç denenmemiş bir seçim ittifakını gerçekleştirmişti. Bu seçim ittifakının olumlu olumsuz yönleri partiler, sosyologlar, siyaset bilimciler ve seçmenler tarafından incelenecek, eleştirilecek, yeni dersler çıkarılacaktır.
Seçim sonuçları Kılıçdaroğlu taraftarları arasında umutsuzluk yarattı. Sevincimiz içimizde, umut şarkılarımız dudaklarımızda kaldı.
Zor bir dönem başladı!


Yazar olarak artık kalemimizi daha dikkatli kullanacağız.
Kendimizi sansürlemek zorunda kalacağız.
Özgürlük ve demokrasi mücadelesini daha dikkatli yapacağız.
Boşa gitmedi hiçbir şey!
Verilen emekler boşa gitmeyecek!
Sözün bittiği değil, yeniden başladığı yerdeyiz şimdi.
Ben de Yazar Kemal Yalçın olarak yeni kitaplar yazmaya, siz okuyucularıma daha güzel, daha ilginç, daha edebi eserler sunmaya devam edeceğim.
Yazarlığın ve demokrasi mücadelesinin emekliliği yoktur!
Ben sizlerle birlikte varım!
İyi ki varsınız!
İyi ki varız!
Bochum, 10 Haziran 2023, Kemal Yalçın